صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در راستای پیگیری تفاهمات سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و تاجیکستان؛
برگزاری کمیته‌های پیگیری میان ایران و تاجیکستان

 

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری کمیته پیگیری صنعت، معدن، تجارت، سرمایه‌گذاری، گمرکی و زمین‌شناسی با کشور تاجیکستان در راستای پیگیری تفاهمات انجام شده در سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، بهروز حُسن الفت اظهار داشت: این کمیته با مسئولیت سازمان توسعه تجارت ایران و بخش همکاری‌های اقتصادی خارجی وزارت رشد اقتصاد و سرمایه تاجیکستان در تاریخ 9 دی‌ماه سال جاری به صورت مجازی برگزار شد.

وی افزود: از توافقات انجام شده در این کمیته می‌توان به تشکیل کارگروه صنعت، معدن و تجارت، نشست مجازی فی‌مابین مسئولین استاندارد دو کشور، برگزاری وبینار در چارچوب اتاق مشترک بازرگانی، تبادل اطلاعات شرکت‌های خصوصی و توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های زمین‌شناسی اشاره کرد. 

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه گفت: با توجه به اهمیت تبادل هیات‌های تجاری و برگزاری نمایشگاه‌های اختصاصی فی‌مابین دو کشور این موضوع با در نظرگرفتن پروتکل‌های بهداشتی در دستورکار قرار گرفت. 

الفت بیان داشت: با توجه به نهایی شدن اسناد پیش‌‎نویس سند تبادل الکترونیکی گمرکات و یادداشت تفاهم همکاری‌های اقتصادی  میان دو کشور، تسریع در امضای اسناد مذکور مورد توافق طرفین قرار گرفت.

وی در پایان گفت: مقرر شد کمیته صنعت، معدن و تجارت فی‌مابین دو کشور در آینده نزدیک با مسئولیت این سازمان برگزار شود.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/10/13  ساعت درج:١٤:٢٥  شماره خبر:٩٧٢٨  بازدید:613

  نسخه چاپي


خروج