صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
حضور معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در آذربایجان شرقی ؛
آغاز برنامه های سفر از اتاق بازرگانی تبریز نشانگر اهمیت بخش خصوصی در سیاستگذاری های وزارت صمت

 

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران که به همراه وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان آذربایجان شرقی سفر کرده است، در نشست با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی در محل اتاق بازرگانی تبریز حضور یافت.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران در این جلسه علیرضا رزم‌حسینی استان آذربایجان شرقی را استانی صنعتی و از بزرگترین استان‌های صادر کننده کشور دانست و گفت: به خاطر اهمیتی که به بخش خصوصی، تشکل ها و انجمن ها در روند سیاست‌گذاری و تصمیم‌سازی می دهیم کار خود را در این سفر از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز آغاز کردیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به محول شدن ستاد صادرات کشور آذربایجان به استان آذربایجان شرقی، افزود: تصمیم مصوبه وزارت صمت و شورای عالی صادرات به ریاست معاون اول رئیس جمهور بوده است و ستاد صادرات آذربایجان با محوریت استانداری آذربایجان‌شرقی تشکیل می‌شود و این فرصت مناسبی برای صادرات به کشورهای آذربایجان و ارمنستان است.

وی با تأکید بر تسریع در ترخیص کالاهای مانده و رسوبی در گمرکات، اضافه کرد: با ابلاغ این سیاست و همچنین دیگر سیاست های اقتصادی شاهد افزایش صادرات از مهرماه بودیم که این افزایش تا پایان سال نیز تداوم دارد.

گفتنی است، در ادامۀ این سفر، وزیر صمت و هیات همراه با امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی دیدار کردند.

 

 تاریخ انتشار:1399/10/13  ساعت درج:١١:٣٥  شماره خبر:٩٧٢٧  بازدید:468

  نسخه چاپي


خروج