صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در7 ماهه نخست سال 1399صورت گرفت؛
روند افزایشی صادرات محصولات گل و گیاهان دارویی، خوراکی، تزئینی و صنعتی

 

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران  از افزایش صادرات محصولات گل و گیاهان دارویی، خوراکی، تزئینی و صنعتی در7 ماهه نخست سال 1399خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری با بیان این مطلب اظهار داشت: به دنبال بازگشایی مرزهای کشورهای هدف و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پس از شیوع ویروس کرونا در جهان، خوشبختانه با رشد صادرات محصولات گل و گیاهان دارویی، خوراکی، تزئینی و صنعتی مواجه بوده‌ایم.

وی افزود: صادرات این گروه از محصولات طی  7ماهه سال 1399 نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش 5 درصد و از نظر وزنی رشد 47 درصدی داشته است و امیدواریم در ماه‌های باقیمانده سال جاری شاهد میزان رشد بیشتری باشیم.

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی در ادامه گفت: کشورهای پاکستان، هنگ کنگ، امارات متحده عربی و اسپانیا از مهمترین بازارهای صادراتی محصولات گل و گیاهان دارویی، خوراکی، تزئینی و صنعتی کشورمان به شمار می‌روند.

بازاری بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های تولیدی بسیار مناسب این محصولات باید با اصلاح روش‌های تولید با هدف صادرات، که مهم‌ترین مشخصه آن کیفیت، قیمت و آموزش مستمر کشاورزان است، بستر لازم برای ارتقای کمی و کیفی صادرات محصولات گل و گیاه کشورمان فراهم شود.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/09/01  ساعت درج:١٨:٥٧  شماره خبر:٩٦٤٣  بازدید:867

  نسخه چاپي


خروج