صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
با امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان مدیریت صنعتی؛
گام‌های هماهنگ تجارت و صنعت

 

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی تجارت خارجی کشور  و سازمان مدیریت صنعتی به عنوان یکی از مجموعه‌های اثرگذار بر آموزش و پژوهش در حوزه تجارت و صنعت، خبر داد .

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری با اعلام این خبر اظهار داشت: در این یادداشت تفاهم که به امضای معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی رسید، طرفین بر همکاری در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه صادرات و تجارت خارجی کشور و استفاده از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل تأکید کردند .

وی افزود:  تربیت نسل جدید صادرکنندگان و آشنایی آنان با مبانی علمی و به روز تجارت خارجی از اولویت‌های سازمان توسعه تجارت ایران در حوزه آموزش بوده و با توجه به شرایط پیش روی تجارت خارجی کشور، لازم است روش‌های علمی و جدید صادرات جایگزین روش‌های سنتی پیشین شود .

قمری گفت: صادرکنندگان در زمینه‌های مختلف از جمله بازاریابی، بازارسازی، حفظ بازارها و ثبات در آنها و بازگشت ارز با مشکلاتی روبرو هستند و آموزش بنگاه‌های صادراتی ‌مهمترین راهکار برون رفت از مشکلات بنگاه‌ها در سطح خرد قلمداد می‌شود‌ .

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی همچنین براستفاده از ظرفیت و توانمندی سازمان مدیریت صنعتی جهت اموزش صادرکنندگان سراسر کشور با هماهنگی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها تأکید کرد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/08/17  ساعت درج:١٠:٤٣  شماره خبر:٩٦٠٢  بازدید:970

  نسخه چاپي


خروج