صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
توضیح روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران در مورد نگاه تحریف شده به مصاحبه رئیس سازمان با شبکه خبری العالم؛
تجارت خارجی براساس منافع ملی

 

روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران نگاه تحریف‌شده به گزارش شبکه خبری العالم در گفت و گو با رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران را تقبیح در این خصوص توضیح داد.
 
بنا به این گزارش، گفت و گوی معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با شبکه خبری العالم _ وفق برنامه مدون گزارش‌دهی مکرر به رسانه‌های داخلی و خارجی _ حول محور تجارت ایران با کشورهای مختلف به ویژه کشورهای همسایه بود که در این راستا و در مصاحبه مذکور، حمید زادبوم با اشاره به سیاستگذاری سازمان توسعه تجارت ایران در گسترش تجارت با کشورهای دوست به ویژه کشورهای همسایه بر لزوم توسعه صادرات کشور با نگاه به منافع ملی و رویکرد سیاست های کلان کشور تاکید کرد.
این نکته نباید مغفول ماند که تنها موافقتنامه تجارت ازاد ايران با کشور سوريه است كه طبيعتا در  شرايط تحریم، براي توسعه صادرات کشور در حوزه های گوناگون به ویژه  ظرفیت مناسب مصالح ساختماني و همچنين حضور پر قدرت شركتهاي خدمات فني و مهندسي كشورمان در بازار این کشور و  كشورهاي همسايه بایستی حضور پر رنگ تر داشته و از ظرفیت های موجود نهایت استفاده را نمود. 
لازم به توضیح است، تحریف و موج‌سواری در قلب واقعیت و جوهر گفت و گو و جهت‌دار کردن سخنان معاون وزیر صمت مردود بوده و تاکید می‌شود رویکرد این گفت و گو، توسعه داد و ستد با کشورهای همسایه و هم‎‌منافع است.
 
همچنین لازم به ذکر است، براساس خط مشی کلی نظام، سازمان متبوع، خود را مکلف می‌داند تا بر مبنای منافع ملی در جنگ اقتصادی، همواره تعامل اقتصادی و توسعه صادرات به کشورهای هدف را نصب‌العین خود قرار دهد.

 

 تاریخ انتشار:1399/07/14  ساعت درج:٢٠:٤٥  شماره خبر:٩٥١٨  بازدید:1255

  نسخه چاپي


خروج