صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
حمایت از صادرات محصولات مواد شوینده و بهداشتی به کشورهای حوزه خلیج فارس

 

مدیرکل دفتر عربي و آفريقایی سازمان توسعه تجارت ایران بر ضرورت برنامه‌ریزی و هماهنگی میان اتاق‌های بازرگانی و انجمن‌های ذی‌ربط و سازمان توسعه تجارت جهت حمایت از ورود محصولات مواد شوینده و بهداشتی به کشورهای حوزه خلیج فارس تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن در جلسه میز بررسی موانع و راهکارهای توسعه صادرات مواد شوینده و بهداشتی به کشورهای حوزه خلیج فارس، با تبیین اهداف برگزاری این جلسه، برنامه‌های این سازمان در خصوص شناسایی ظرفیت‌ها و بازارهای جدید صادراتی کشور را تشریح کرد.

وی با اشاره میزان صادرات و واردات محصولات مذکور در جهان و کشورهای حوزه خلیج فارس، برنامه‌ریزی و هماهنگی میان اتاق‌های بازرگانی و انجمن ذی‌ربط و سازمان توسعه تجارت ایران جهت حمایت از ورود این نوع محصولات به بازار کشورهای فوق را ضروری دانست.

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی اظهار داشت: در حال حاضر واردات محصولات شوینده  بهداشتی کشورهای حوزه خلیج فارس از دنیا حدود ۱.۲ میلیارد دلار است که سهم ایران  از این بازار در حدود ۲/. درصد تخمین زده می‌شود.

در ادامه این نشست، نمایندگان اتاق‌های بازرگانی به تشریح شرایط بازارها و راهکارهای ورود محصولات فوق به هر یک بازارهای هدف حوزه خلی فارس پرداختند.

همچنین نماینده انجمن صنایع شوینده و بهداشتی و آرایشی به ظرفیت‌ ۲ الی ۵ برابری مازاد تولید در کشور در زمینه‌های پودر، صابون، مایعات شوینده و مواد آرایشی و بهداشتی و کیفیت و قیمت قابل رقابت در بازارهای دیگر کشورها اشاره و بر ضرورت حمایت دولت از صادرات این نوع محصولات و رفع موانع موجود تاکید کرد.

در این جلسه و براساس تصمیمات اتخاذ شده، مقرر شد با توجه به شرایط مناسب‌تر حضور در بازار عمان، با همکاری مشترک اتاق بازرگانی ایران و عمان و انجمن صنایع شوینده و بهداشتی و آرایشی، برنامه مشترکی برای ورود به بازار عمان و سپس به بازار سایر کشورهای منطقه تدوین شود.

گفتنی است، جلسه میز بررسی موانع و راهکارهای توسعه صادرات مواد شوینده و بهداشتی به کشورهای حوزه خلیج فارس با حضور نمایندگان اتاق‌های مشترک بازرگانی ایران-عمان، امارات، قطر و کویت و نمایندگان انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی و دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی سازمان توسعه تجارت ایران و چند شرکت تولیدی- صادراتی مواد مذکور به ریاست فرزاد پلیتن، مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران در محل این سازمان برگزار شد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/07/14  ساعت درج:١٦:٤٨  شماره خبر:٩٥١٧  بازدید:1186

  نسخه چاپي


خروج