صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
با هدف توسعه صادرات به کشورهای حوزۀ خلیج فارس صورت می‌گیرد:
برگزاری میز کالایی توسعه صادرات محصولات شوینده و بهداشتی

 

مدیرکل دفتر عربي و آفريقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: میز کالایی توسعه صادرات محصولات شوینده و بهداشتی به کشورهای حوزه خلیج فارس با رویکرد توسعۀ صادرات به کشورهای همسایه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن اظهار داشت: نشست این میز تخصصی با توجه به اینکه ظرفیت صادراتی کشورمان در این محصولات و با عنایت به در اولویت قرار داشتن برنامه توسعه صادرات به کشورهای همسایه، در سازمان توسعه تجارت ایران، برگزار می‌شود.   

وی افزود: صادرات محصولات و شویندۀ بهداشتی ایران در سال ۱۳۹۸ حدود ۱۰۶ میلیون دلار و در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ حدود ۵۰ میلیون دلار برآورد شده است.

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی ادامه داد: همچنین در سال ۱۳۹۸ حدود ۴۰۰ هزار دلار و در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ حدود ۳۰۰ هزار دلار به کشورهای حوزه خلیج فارس (کویت، قطر، عمان و امارات) صادرات داشته‌ایم. 

پیلتن یادآور شد: در سال ۲۰۱۹ کشورهای حوزۀ خلیج فارس حدود ۱۱۰۰ میلیون دلار واردات مواد شوینده و بهداشتی از جهان داشته‌اند.

گفتنی است، جلسۀ میز کالایی توسعه صادرات محصولات و مواد شوینده و بهداشتی به کشورهای حوزه خلیج فارس با حضور نمایندگان بخش‌های دولتی و خصوصی ذی‌ربط در روز دوشنبه مورخ ۱۴ مهرماه سال جاری در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می‌شود.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/07/07  ساعت درج:٠٩:٠٠  شماره خبر:٩٥٠٢  بازدید:1178

  نسخه چاپي


خروج