صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
رایزنی جهت رفع مشکلات توسعه مبادلات تجاری ایران با هند

 

دبیر میز هند سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با رایزن بازرگانی راهکارهای توسعه مبادلات تجاری دو کشور و رفع موانع موجود را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حسین بامیری در این خصوص اظهار داشت: در این جلسه پیشنهاد برگزاری چهارمین دور مذاکرات کمیته مشترک بازرگانی دو کشور جهت بررسی مسائل و مشکلات موجود بر سر راه توسعه تجارت فی‌مابین مطرح شد و راهکارهای لازم و کاربردی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این دیدار موضوع شکایات و طلب شرکت‌های ایرانی از شرکت‌های هندی و همچنین شرکت‌های هندی از شرکت‌های ایرانی مطرح و مقرر شد در صورت برگزاری دور چهارم کمیته مشترک بازرگانی دو کشور، این موضوع در آن نشست بررسی شود.

دبیر میز هند سازمان توسعه تجارت ایران بیان داشت: طی این دیدار پیشنهادبرگزاری حداقل ۲ وبینار بین اتاق بازرگانی ایران و اتاق بازرگانی هند در شش ماهه دوم سال جاری نیز مطرح شد.

گفتنی است، در پایاین این نشست، میز هند سازمان توسعه تجارت ایران آمادگی خود را جهت ارائۀ مشورت‌های لازم به شرکت‌های علاقمند هندی حضور در بازار ایران که از سوی رایزن بازرگانی هند معرفی می‌شوند، اعلام کرد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/07/02  ساعت درج:١٨:٣٩  شماره خبر:٩٤٩١  بازدید:1336

  نسخه چاپي


خروج