صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در مراسم تقدیر از ایثارگران تأکید کرد:
لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره دفاع مقدس

 

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجرت ایران در مراسم تقدیر از زحمات و رشادت‌های ایثارگران هشت سال دفاع مقدس بر لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره دفاع مقدس و از خودگذشتگی‌های صورت گرفته در این حماسه عظیم تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در این مراسم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال جنگ تحمیلی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: تحریم تا سالها ادامه خواهد داشت و تعامل دنیا نیز با ما مشخص است پس این روحیه باید بماند که ما همواره در حالت دفاعی هستیم. مگر نفت ما را تحریم نکردند، مگر محدودیت‌های بسیاری برای کشتیرانی ایجاد نکردند. با این روحیه‌ای که در ملت ایران وجود دارد، خصوصا شما که دوران جنگ را لمس کردید، باید برای رسیدن به اهداف بسیار امیدوار بود.

وی افزود: در کشورهای مختلف برای جنگ‌های خیلی معمولی نمادهایی درست می‌کنند که بسیار خاص و بی‌نظیر است اما برای حماسه عظیم جنگ ۸ ساله تحمیلی از نظر فرهنگی کارهای جدی و اثرگذار انجام نگرفته است.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: در این خصوص کتاب‌هایی نوشته و فیلم‌های ساخته شده است که به عنوان مرجع استفاده می‌شود اما هنوز جهانی نشده است. به عنوان مثال در برخی کشورها نمادهای جهانی جنگ در هفته یا روز آن در کل کشور استفاده می‌شود و افرادی که آن نماد را استفاده کنند، به عنوان سربازان حاضر در آن جنگ مورد تقدیر و تکریم همه قرار می‌گیرند.

زادبوم با بیان اینکه همه باید کمک کنند تا این حماسه عظیم ماندگار شود و برای نسل‌های بعد قابل لمس باشد و آن را کامل بشناسند، گفت: نوشتن خاطرات، رمان و کتاب می‌تواند از جمله این فعالیت‌ها باشد. 

وی در ادامه از ایثارگران و فعالان بسیج سازمان که در زنده نگه داشتن این روزها تلاش می‌کنند، تشکر و قدردانی کرد و گفت: امیدوارم روزی متهم نشویم که میراثی که در گذشته تحویل گرفتیم را نتوانسته‌ایم به آیندگان منتقل کنیم.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در خاتمه ضمن گرامیداشت این هفته گفت: دغدغه فکری و ذهنی من این است که چگونه بتوانیم یاد و خاطره دفاع مقدس را زنده نگه داریم و در این راه لازم است از افرادی که دوران جنگ را لمس کرده‌اند، استفاده کنیم.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/06/31  ساعت درج:١٨:٤٠  شماره خبر:٩٤٨٧  بازدید:1343

  نسخه چاپي


خروج