صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در سفر معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به البرز صورت گرفت:
برگزاری کارگروه توسعه صادرات استان البرز

 

 

کارگروه توسعه صادرات استان البرز به ریاست معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور مسئولان استانداری البرز و سایر دستگاههای اجرایی استان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در این جلسه، روند روبه رشد صادرات استان البرز را نتیجۀ همدلی جامعه صادرکنندگان، اتاق بازرگانی، صنابع، معادن و کشاورزی، سازمان صمت و استانداری البرز دانست .

وی با اشاره به صادرات ۵۳۶ میلیون دلاری استان البرز در سال ۱۳۹۸ و تراز تجاری مثبت استان افزود:  این تراز تجاری مثبت در حالی اتفاق افتاده است که همجواری با استان تهران باعث شده تا برخی از محصولات این استان به نام استانهای دیگر صادر شود .

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، صادرات ۲۷۴ میلیون دلاری استان البرز در ۵ ماهه نخست سالجاری و رشد ۳۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را حائز اهمیت دانست  و همراهی گمرک استان را ارزشمند توصیف کرد .

زادبوم  گفت:  توجه به زیرساختهای صادراتی استان از جمله پایانه صادراتی استان البرز و مرکز نمایشگاهی در اولویت قرار دارد و پیگیریهای لازم در خصوص صدور مجوزهای مربوطه بر اساس ضوابط و مقررات انجام خواهد شد .

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/06/27  ساعت درج:١٧:٥١  شماره خبر:٩٤٧٧  بازدید:1301

  نسخه چاپي


خروج