صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجار ایران در سفر به استان البرز مطرح کرد:
بهره‌گیری از ظرفیت‌های اتاق البرز در راستای توسعه صادرات غیرنفتی

 

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز به عنوان یکی از استانهای پیشرو در حوزه کشاورزی و صنعت ، استفاده از ظرفیتهای اتاق جوان البرز در جهت توسعه صادرات غیر نفتی را با اهمیت توصیف کرد .

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با اشاره به ظرفیتهای استان البرز در حوزه کشاورزی و صنعتی ، توجه به دغدغه های صادرکنندگان این دو حوزه از جمله رفع مشکلات مربوط به صادرات از محل ورود موقت محصولات کشاورزی و همچنین قیمتگذاری کالاهای صادراتی را با اهمیت توصیف کرد .

وی با اشاره صادرات بیش از 11 هزار کانتینر محصولات کشاورزی به کشورهای حوزۀ خلیج فارس، افزود:  موفقیتهای استان البرز در صدور محصولات کشاورزی مرهون تلاشهای صادرکنندگان با سابقه و معتبر، اتاق بازرگانی و بخش دولتی، به عنوان تسهیل‌گر است.

 

 معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به الگوهای موجود در ساختار اتاقهای بازرگانی برخی از کشورها از جمله ترکیه، خواستار بازنگری و بررسی علمی و کارشناسی ساختار اتاق بازرگانی شد و پیشنهاد داد نسبت به تفکیک وظایف و تشکیل اتاق صنایع در استانهای صنعتی اقدام گردد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/06/27  ساعت درج:٠٩:٠١  شماره خبر:٩٤٧٥  بازدید:1346

  نسخه چاپي


خروج