صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی به ریاست زادبوم عنوان شد:
تشریح آخرین وضعیت پیشرفت سامانه الکترونیکی صدور کارت بازرگانی

 

معاون وزیر، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و دبیر شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی وضعیت پیشرفت کار سامانه الکترونیکی صدور کارت بازرگانی و وظایف هر یک از دستگاه‌های مسئول در فرایند مذکور را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در این جلسه با تاکید بر ضرورت مشارکت و پاسخگویی تمامی دستگاه‌های اجرایی مسئول در فرایند صادرات با هدف حل و فصل چالش‌ها و مشکلات در مسیر تحقق اهداف کلان صادراتی، گفت:  اقدامات کارگروه پایش رفتار تجاری در تعلیق کارت بنگاه‌های تجاری مطابق احکام قانونی و براساس تصمیمات کارگروه با حضور نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف کشور انجام شده و معطوف به آن دسته از بنگاه‌های تجاری است که تعهدات ارزی صادرات خود را ایفا نکردند.

دبیر شورای‌عالی صادرات غیرنفتی در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های مجازی برای بهره‌گیری از فرصت‌های جدید و جبران بخشی از عدم اجرای نمایشگاه‌های حضوری در حوزه‌های کالا و خدمات بر استفاده از توانمندی‌های مجریان نمایشگاهی و فعالان حوزه فناوری اطلاعات تاکید کرد. 

در ادامه موضوع سیاستگذاری نمایشگاه‌های مجازی توسط سازمان توسعه تجارت ایران و تدوین ساز و کارهای اجرایی مربوط با همکاری بخش غیردولتی مورد تاکید اعضای کارگروه توسعه صادرات قرار گرفت.

همچنین، مقرر شد کمیته تخصصی با مسئولیت سازمان توسعه تجارت ایران و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز توسعه تجارت الکترونیک، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف کشور نسبت به بررسی موضوع اقدام و گزارش پیشنهادات و ساز و کار بررسی قانونی را به دبیرخانه شورایعالی صادرات غیرنفتی ارائه کنند.

در ادامۀ این نشست نیز مقرر شد گزارش خروجی کمیته اقدام ارزی سازمان توسعه تجارت ایران برای مقامات ارشد دولت ارسال شود.

گفتنی است، سی و دومین جلسه کارگروه توسعه صادرات با دستور کار گزارش آخرین وضعیت ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان، گزارش اقدامات کمیته اقدام ارزی سازمان توسعه تجارت ایران، تعیین ضوابط برگزاری نمایشگاه‌‎های مجازی در سازمان توسعه تجارت ایران با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی بخش غیردولتی عضو شورای‌عالی صادرات برگزار شد.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/06/26  ساعت درج:١٧:٣٢  شماره خبر:٩٤٧٣  بازدید:1332

  نسخه چاپي


خروج