صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در سفر معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به خوزستان صورت خواهد گرفت:
بررسی مشکلات صادرکنندگان خوزستانی

 

معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه سفرها و بازدیدهای استانی و مرزی خود به همراه مدیران ارشد این سازمان، چهارشنبه دوم مهرماه سال جاری به استان خوزستان سفر خواهد کرد و ضمن شرکت در کارگروه توسعه صادرات استان، از پایانه‌های مرزی چزابه و شلمچه بازدید می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در این سفر قرار است جلسات مشترک با اعضای اتاق‌های بازرگانی اهواز و آبادان برگزار شده و آخرین وضعیت صادرات کشور و مشکلات تجار و به ویژه صادرکنندگان خوزستانی بررسی شود.

در این سفر فرزاد پیلتن، مدیرکل دفتر عربی- آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران و عباس عبدالخانی، مشاور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در امور کشورهای عربی و همچنین عبدالامیر ربیهاوی، رایزن بازرگانی ایران در عراق، معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران را همراهی خواهند کرد.

همچنین، همزمان با این سفر، میز کشوری عراق با هدف بررسی موانع، مشکلات و راهکارهای توسعه صادرات محصولات خوزستان با حضور رایزن بازرگانی ایران در عراق و مشارکت تولیدکنندگان و تجار خوزستانی برگزار خواهد شد.

گفتنی است، استان خوزستان با دارا بودن محصولات مختلف کشاورزی، صنعتی و معدنی و همسایگی و اشتراکات فرهنگی و زبانی با کشور عراق و وجود دو گذرگاه مهم شلمچه و چزابه یکی از مهم‌ترین استان‌های تامین‌کننده و ترانزیتی محصولات صادراتی به عراق به شمار می‌رود.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/06/26  ساعت درج:١٧:٢٢  شماره خبر:٩٤٧٢  بازدید:1286

  نسخه چاپي


خروج