صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در قالب امضای تفاهم‌نامه با بخش خصوصی صورت گرفت:
حمایت از ابتکارات بخش خصوصی در زمینه صادرات و تجارت بین‌الملل

 

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان این سازمان و مرکز دائم صادرات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران بر حمایت دولت از فعالیت‌های خلاقانه و ابتکارات بخش خصوصی در زمینه تجارت بین‌الملل و صادرات غیرنفتی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم این تفاهم‌نامه را نمادی از همکاری‌های سازمان توسعه تجارت ایران با مرکز دائم صادرات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران به عنوان بخش خصوصی فعال در حوزه صادرات و سرمایه‌گذاری دانست و افزود: این تفاهم‌نامه می‌تواند به توسعه تجارت خارجی، صادرات غیرنفتی، اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در راستای درونگرایی و برونزایی اقتصاد و توانمندسازی صادراتی بنگاه‌های تجاری کشور کمک کند.

وی افزود: این تفاهم‌نامه نقطه عطفی در همکاری دولت و بخش خصوصی در زمینه تجارت بین‌الملل است و این مرکز می‌تواند به عنوان مرکز ثقلی در نوگرایی در تجارت خارجی و در نگاه به بازاریابی بین‌الملل باشد و به گسترش فرهنگ تجارت بین‌الملل، آموزش بخش خصوصی و فراگیر کردن اطلاعات تجارت خارجی به دولت کمک کنند.

معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه امضای این تفاهم‌نامه در راستای حمایت و توسعه ابتکارات بخش خصوصی در این مرکز است، ادامه داد: بخش مهمی از وظایفی که در مرکز دائم صادرات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران انجام می‌شود، زمانی از وظایف دولت بود و انجام این وظایف از سوی این مرکز نشان می‌دهد، بخش خصوصی به بلوغ رسیده و باید از آن حمایت کرد.

براساس این تفاهم‌نامه مرکز دائم صادرات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری با حضور در نمایشگاه‌های تخصصی بین‌المللی در تهران و مراکز استان‌ها خدمات سازمان توسعه تجارت ایران و ظرفیت‌های صادراتی را معرفی خواهد کرد همچنین ضمن مشارکت در نمایشگاه اختصاصی و بین‌المللی نسبت به برگزاری نمایشگاه جانبی در حاشیه‌های رویدادهای مهم تجاری نیز اقدام خواهد کرد.

همکاری سازمان توسعه تجارت در خصوص حضور این مرکز در رویدادها و نمایشگاه‌های بین‌المللی داخلی و خارجی و همچنین اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری و بازاریابی، برگزاری سمینارها، کنفرانس‌ها و همایش‌های تجاری از دیگر زمینه‌های مورد توافق در این تفاهم نامه بود. 

گفتنی است، مدت این تفاهم‌نامه یک سال خواهد بود و پس از سر رسید، در صورت رضایت طرفین تمدید خواهد شد.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/06/24  ساعت درج:٠٨:٠٩  شماره خبر:٩٤٦٤  بازدید:1418

  نسخه چاپي


خروج