صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
تشکیل اتاق طلا، جواهر و فلزات گرانبها در گمرک فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)

 


  مسئول دبیرخانه شورایعالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور تشکیل اتاق تخصصی طلا، جواهر و فلزات گرانبها در گمرک فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) را گامی مهم در جهت حل مشکل حمل یکسره محموله‌های صادراتی مصنوعات طلا و جواهر عنوان کرد.
 به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری با بیان این مطلب افزود: به استناد مصوبات دومین و ششمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی و راهبری توسعه صادرات صنوف تولیدی که با دستور کار بررسی مسائل و مشکلات صادرات صنوف تولیدی طلا و جواهر و سنگ‌های قیمتی در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، مقرر شده بود به منظور حل مشکل حمل یکسره محموله‌های صادراتی مصنوعات طلا و جواهر، گمرک ج. ا. ایران با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به ایجاد اتاق تخصصی طلا در گمرکات تهران، مشهد، یزد، اصفهان و تبریز به عنوان گمرکات تخصصی صادرات مصنوعات طلا و جواهر اقدام کند که این مهم با پیگیری تشکل‌های غیردولتی مرتبط و هماهنگی این سازمان و مساعدت معاونت امور صنایع، ایمیدرو و گمرک اجرایی شد.                                                           
بازاری اظهار امیدواری کرد: به منظور حذف رویه‌های غیرضرور و جلوگیری از معطلی محموله‌ها، تشکیل اتاق تخصصی طلا و جواهر در گمرکات مشهد، یزد، اصفهان و تبریز نیز با همکاری گمرک ج. ا. ایران و سایر دستگاه‌های ذیربط اجرایی شود. 

 

 تاریخ انتشار:1399/06/19  ساعت درج:١٨:١٩  شماره خبر:٩٤٥٠  بازدید:1417

  نسخه چاپي


خروج