صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
به همت سازمان توسعه تجارت ایران
کارگروه ویژه زعفران تشکیل شد

 

 

بر اساس منویات مقام معظم رهبری در خصوص جلوگیری از خام فروشی زعفران و حمایت از ارزش افزوده صادرات این محصول، کارگروه ویژه زعفران تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم، معاون وزیر و ریس کل این سازمان، با اعلام این خبر افزود: با توجه به اهمیت این محصول و زیرساختهای مناسب جهت توسعه صادرات آن، و در راستای عملیاتی شدن تاکیدات ریاست محترم جمهوری، با دستور سرپرست وزارت صمت، کارگروه ویژه زعفران به مسولیت سازمان توسعه تجارت ایران تشکیل شده است.
وی افزود: این کارگروه متشکل از سازمان توسعه تجارت ایران، معاونت های ذیربط از وزارت جهاد کشاورزی و صمت، همچنین تشکل های مرتبط و اتاق بازرگانی است.
زادبوم خاطر نشان کرد، متعاقب تشکیل این کارگروه، میز ملی زعفران نیز برای بررسی مشکلات صادرات این محصول و کمک شناسایی بازارهای متنوع هدف، با حضور نمایندگان استان های خراسان رضوی و جنوبی در مجلس شورای اسلامی، پس از تعطیلات این نهاد، در سازمان توسعه تجارت ایران دنبال خواهد شد.
گفتنی است زعفران برند کالای صادراتی ایران است که سالانه بیش از 500 تن در ایران تولید شده و حدامثر 20 درصد مصرف داخلی دارد و مابقی آن به بازارهای مختلف جهان صادر می گردد. در این راستا سازمان توسعه تجارت ایران در تلاش برای تحقق اهداف سیاست تجاری صادرات با ارزش افزوده است.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/06/05  ساعت درج:٢١:٠٩  شماره خبر:٩٤٠١  بازدید:2181

  نسخه چاپي


خروج