صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
میان سازمان توسعه تجارت ایران و مجمع جهانی اهل بیت (ع) صورت گرفت:
امضای تفاهم نامه در راستای تقویت اقتصادی جهان اسلام

 

تفاهم نامه سازمان توسعه تجارت ایران با مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) در راستای افزایش تعاملات اقتصادی با جهان اسلام به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم، معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در این جلسه اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت در داخل و خارج از کشور اقدام به فعالیت‌های ترویجی کرده است.

وی افزود: این اقدامات در خارج از کشور شامل فعالیت دفاتر و در داخل نیز برای ارج نهادن به صادرکننده، تقدیر در روز ملی صادر کننده است که نشان دهنده آشنایی جمهوری اسلامی ایران با مقام صادرکننده از ابتدا است.

به گفته زادبوم، تعامل ایران با جهان اسلام یک مجموعه بازرگانی برای علاقه‌مندان به اهل بیت(ع) است.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با رهبران سازمان همکاری‌های اسلامی گفت: در میان ٢٠ کشور اسلامی ایران بیشترین آمادگی  را برای نزدیکی جهان اسلام با بازارهای اقتصادی داشته است.

معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: همکاری های سازمان توسعه تجارت با مجمع اهل بیت و قابلیت‌هایی که هردو در کشور دارند می‌تواند بسیار مهم باشد.

وی  هدف از فعالیت اقتصادی در جهان اسلام را افزایش رفاه مردم مسلمان و شیعیان در سطح جهان دانست و گفت: این روند می‌تواند با تجار مورد اعتماد متقابل برقرار شود.

زادبوم بیان کرد: ارائه کالای ایرانی در جهان الگوی ایرانی اسلامی است که مقام معظم رهبری این را آغاز یک کار جدید دانسته‌اند که نقطه عطفی در همکاری تجاری جهان اسلام خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت ما در سطح جهان بسیار زیاد است، افزود: شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا نشان داد ایران علیرغم تمام کشورهای توسعه یافته که توان تاب‌آوری در این شرایط را نداشتند از این دوران عبور کرده  و این موضوع بیانگر آن است که در شرایط مساوی با اقتصادهای توسعه یافته در دنیا برابر هستیم.

همچنین در این مراسم، شمسیان، معاون اقتصادی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با اشاره به موقعیت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: رویکرد ایران در کنار دیگر کشورهای اسلامی رویکرد وحدت بوده است.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ کشور اسلامی در دنیا وجود دارد که در چارچوب سازمان کنفرانس اسلامی فعالیت می کنند؛ اگر به خوبی از این ظرفیت‌ها استفاده شود کشورهای اسلامی می‌توانند یک اتحادیه مشترک و بازار مشترک داشته باشند.

به گفته شمسیان، هدف از این همکاری رویکرد کشورمان به توسعۀ ارتباط جامعه اسلامی و محبان اهل بیت (ع) است. در واقع رسالت و مسئولیت ما و محبان اهل بیت (ع) افزایش توانمندی ها و بهره برداری از امکانات و ظرفیت های بالای بازرگانان و صنعتگران مسلمان و متعهد بین المللی به منظور کارآفرینی برا پیروان خاندان رسول الله(ص) است.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/06/03  ساعت درج:١٦:٣٨  شماره خبر:٩٣٨٩  بازدید:1554

  نسخه چاپي


خروج