صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد:
ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در مسایل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی

 

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر گفت: ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه مسایل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از موارد مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسب فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت سیدالشهداء (ع) گفت: یکی از اصلی‌ترین درس‌هایی که از عاشورا می‌توان گرفت، اهمیت مسئله امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با تاکید بر لزوم امر به معروف و نهی از منکر در سازمان‌ها و ضرورت در پیش گرفتن سبک زندگی اسلامی و حسینی با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری گفت: یکی از مواردی که در مباحث فقهی و رهنمودهای سیاسی و اجتماعی رهبر معظم انقلاب مورد تأکید فراوان بوده و هست، ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در حوزه مسایل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران بیان داشت:  امر به ‌معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های اداری از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است و نقش بی‌بدیلی در سلامت ادارات دارد و در صورت اصلاح آن، بسیاری از منکرات در جامعه اصلاح می‌شود.

زادبوم ادامه داد: افراد نباید نسبت به منکرات و مسائل در جامعه و محل کار خود بی‌تفاوت باشند و باید نتیجه خروجی امر به معروف و نهی از منکر در سازمان‌ها مشهود باشد.

سید ابراهیم حسینی، دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان توسعه تجارت ایران نیز با تاکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در ایام ماه محرم گفت: حرکت حماسی و شهادت‌طلبانه حضرت سیدالشهدا(ع) با هدف امر به معروف و نهی از منکر انجام شد و از این نظر باید حماسه عاشورا را بزرگ‌ترین حرکت اصلاحی تاریخ اسلام و حتی بشریت به شمار آورد.

حسینی با بیان اینکه محرم و صفر یادآور بزرگترین حماسه در روزگار بشریت است، ادامه داد: محوری‌ترین عامل قیام حسینی امر به معروف و نهی از منکر است. ماه محرم و به خصوص دهه اول این ماه را باید ماه اقامه امر به معروف و نهی از منکر دانست و از همین رو هفته اول محرم را در تقویم؛ هفته امر به معروف و نهی از منکر نام‌گذاری کرده‌اند.

گفتنی است، این نشست به ریاست معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور معاون توسعه و مدیریت، رئیس حراست و رئیس بسیج و دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان توسعه تجارت برگزار شد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/05/30  ساعت درج:٠٩:٣٢  شماره خبر:٩٣٧٠  بازدید:1741

  نسخه چاپي


خروج