صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در دیدار رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با سفیر آتی ایران در بوسنی و هرزگوین مطرح شد:
بررسی زمینه‌های بالفعل و بالقوه همکاری‌های ایران و بوسنی و هرزگوین

 

در دیدار معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با قلیچ خان، سفیر آتی ایران در بوسنی و هرزگوین، زمینه‌های بالفعل و بالقوه همکاری ایران و بوسنی و هرزگوین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم  در این دیدار گفت: در حال حاضر دو کشور با انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری زیرساختی در حوزه  سرمایه‌گذاری و تفاهم‌نامه تعرفه ترجیحی ظرفیت مناسبی برای همکاری دارند. 

در این نشست مقرر شد با توجه به اشتراکات متعدد سیاسی و فرهنگی و انعقاد تفاهم‌نامه تعرفه ترجیحی با برنامه‌ریزی دو جانبه، نسبت به توسعه همکاری‌ها اقدام شود و  سازمان توسعه تجارت ایران نیز آمادگی خود را برای تلاش و همکاری با سفارت ایران در بوسنی و هرزگوین اعلام کرد.

گفتنی است، کشور بوسنی در حوزه معادن و صنایع معدنی از جمله فولاد، سرب، روی و بوکسیت، حوزۀ صنایع از جمله خودرو، نساجی و پوشاک و چوب و همچنین حوزه‌های کشاورزی و گردشگری و در نقطه مقابل ایران در زمینه‎هایی از جمله زمین‌شناسی، معدن و صنایع معدنی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، صنایع پتروشیمی و پلیمری، محصولات پلیمری، خدمات فنی و مهندسی، توریسم به ویژه توریسم سلامت، محصولات فناورانه و دانش‌بنیان و محصولات نرم‌افزاری از ظرفیت بالایی جهت توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی برخوردار هستند.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/05/29  ساعت درج:١٧:٣٠  شماره خبر:٩٣٦٨  بازدید:1714

  نسخه چاپي


خروج