صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
تحقق اهداف کمی صادرات بخش کشاورزی

 

 آمارهای عملکرد ۴ ماهه نخست سال جاری در بخش کشاورزی و غذایی نشان‌دهندۀ رکوردهای تازه ای است که این نتایج و دستاوردها باید به صورت مستمر و هوشمندانه طی ماه‌های آتی حفظ شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، طبق آمارهای کارشناسی شده سازمان توسعه تجارت ایران، صادرات محصولات کشاورزی طی ۴ ماهه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل به لحاظ ارزش و وزن به ترتیب ۱۶ و ۲۵ درصد رشد نشان می دهد. طی دوره یادشده صادرات محصولات صنایع غذایی نیز به لحاظ وزنی نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۱ رشد را نشان می دهد. ظرفیت های تولیدی محصولات بخش کشاورزی و توسعه صنایع تبدیلی وابسته به این بخش مهم اقتصادی نوید نشان‌دهنده قابلیت‌های متنوع این بخش برای ارزآوری بیشتر است. 

همچنین، صادرات بخش کشاورزی به عنوان یکی از اولویت های اساسی وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت ایران از حیث حمایت از تولید و اشتغال در تمامی برنامه های پنجساله توسعه کشور مورد توجه ویژه بوده که امیدواریم با تلاش همه  فعالان اقتصادی اعم از تولیدکنندگان و صادرکنندگان این حوزه برای تولید و صادرات ناب و هدفمند و همچنین با کمک دستگاه‌های اجرایی برای تامین و تجهیز زیرساختهای صادرات در مناطق تولید و مبادی گمرکی به ویژه مناطق مرزی کشورمان به اهداف کمی پیش بینی شده دست پیدا کنیم.

گفتنی است، توسعه کمی و کیفی بخش کشاورزی به ویژه رشد هدفمند و اثربخش صادرات آن به عنوان مهمترین بخش زیربنایی کشور از حیث تامین امنیت غذایی داخل و تامین کننده بخشی از سبد صادرات غیرنفتی، نیازمند هماهنگی، همگرایی و هم افزایی هوشمندانه تمامی ارکان اجرایی و قانونگذاری کشور برای اتخاذ تدابیر راهگشا و به کارگیری موثر امکانات و ابزارها بوده و قطعاً هدف و اولویت نخست حمایت از جامعه بهره برداران پرتلاش و کشاورزان زحمتکش این بخش است.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/05/23  ساعت درج:١٠:٢١  شماره خبر:٩٣٣٩  بازدید:1753

  نسخه چاپي


خروج