صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در سه ماهۀ نخست سال جاری صورت گرفت:
افزایش صادرات ‌محصولات میوه و تره‌بار به روسیه

 

مدیر کل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش صادرات محصولات میوه و تره‌بار در ۳ماه نخست سال۱۳۹۹ به کشور روسیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری اظهار داشت: به رغم شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته، خوشبختانه صادرات محصولات میوه و تره‌بار ایران به کشور روسیه در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۹ از لحاظ ارزش ۱۲۷ درصد و از لحاظ وزنی ۱۶۹ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از جمله محصولات میوه و تره‌بار می‌توان به سیب درختی، هندوانه، سیب‌زمینی، فلفل رنگی و دلمه‌ای و سبزیجات اشاره کرد.

بازاری گفت: محصولات میوه و تره‌بار یکی از مهم‌ترین گروه‌های سبد صادرات بخش کشاورزی کشورمان است که براساس آمارهای سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۴۷ درصد و از نظر حجم ۳۴ درصد افزایش داشته است.

وی بیان داشت: مهم‌ترین چالشی که در شرایط فعلی صادرت میوه‌‌ و تره‌بار با آن‌ مواجه است، ضعف ناوگان سردخانه‌دار کشور برای حمل محموله‌های صادراتی فسادپذیر است که سازمان توسعه تجارت ایران طی یک سال اخیر به عنوان یکی از موضوعات مهم در جلسات متعدد کارشناسی و تصمیم‌سازی با حضور دستگاه‌ها و بخش خصوصی ذی‌ربط این الزام اساسی را بررسی و راهکارهای اجرایی را به دستگاه‌های مسئول حوزه حمل و نقل اعلام کرده است.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/05/20  ساعت درج:٠٩:٥٢  شماره خبر:٩٣٣٠  بازدید:1751

  نسخه چاپي


خروج