صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در سفر معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به استان کرمانشاه صورت گرفت:
بازدید از مرز پرویزخان و خسروی

 

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در بازدید از مرزهای پرویزخان و خسروی گفت: سهم ایران از بازار عراق ۲۰ الی ۲۵ درصد است که بیش از نیمی از آن از مرزهای استان کرمانشاه می گذرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم، طی سفر یک روزه به استان کرمانشاه و بازدید از دو مرز پرویزخان و خسروی همچنین نشست با فعالان اقتصادی و تجار و بازرگانان به هدف‌گذاری صادرات ۲ میلیارد دلاری به کشور عراق اشاره کرد و اظهار داشت: هم اکنون ۲۰ الی ۲۵ درصد از بازار عراق متعلق به جمهوری اسلامی ایران است که باید با یک راهبرد مناسب، رفتار شایسته و ارسال کالاهای مرغوب این بازار را حفظ کنیم.

وی افزود: استان کرمانشاه به دلیل هم مرز بودن با بخش کردنشین و عرب نشین هم مرز است، از جایگاه ویژه ای برخوردار است و نیمی از صادرات کشور از مرزهای استان صادر می شود.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران بیان داشت: تجار و بازرگانان در شرایط فعلی باید با دولت تعامل و همکاری کنند، بنابراین تجاری که تعهدات ارزی را انجام داده اند تشویق می شوند.

زادبوم یادآور شد: اگر بخش خصوصی در مرز خسروی و پرویزخان متقاضی ایجاد زیرساخت در این دو مرز باشد، از طرف سازمان توسعه تجارت ایران نیز تسهیلات ویژه ای به آنها اعطا می‌شود و سود حاصل از این زیرساخت‌ها نیز متعلق به سرمایه گذاران در این بخش خواهد بود.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/05/16  ساعت درج:١٣:٢٨  شماره خبر:٩٣١٤  بازدید:1880

  نسخه چاپي


خروج