صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در نشست میز توسعه صادرات لوازم خانگی مطرح شد:
توجه ویژه به صادرات خدمات پس از فروش صنعت لوازم خانگی

 

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران بر توجه ویژه به صادرات خدمات پس از فروش صنعت لوازم خانگی و استفاده از ظرفیت نیروی مهندسی متخصص و تکنسین‌های ایرانی در بازارهای هدف تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرهاد نوری در نشست میز توسعه صادرات لوازم خانگی اظهار داشت: با توجه به نوع و ماهیت صنعت لوازم خانگی که از ارزبری بالایی داشته و نقش مهمی در اشتغالزایی کشور ایفا می‌کند، پرداختن به مشکلات موجود این صنعت در  بخش تولید و صادرات حائز اهمیت است.

وی برگشت ارز حاصل از صادرات را از موضوعاتی دانست که کلیۀ صنایع صادراتی کشور با آن درگیر بوده و برای ایفای تعهدات ارزی خود در تلاش هستند. 

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه تأمین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز یکی از مهم‌ترین ارکان صنعت لوازم خانگی است، گفت: در صورت عدم دسترسی به مواد اولیه بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل می‌شود، لیکن می‌توان دو مقوله تولید برای داخل و صادرات لوازم خانگی را از یکدیگر منفک و برای هر یک سیاست‌های منطبق با نوع هدف اتخاذ کرد.

نوری بیان داشت: توانمندی‌های نیروی کار به ویژه وجود متخصصان خلاق یکی از مزیت‌های این صنعت برای ارائه خدمات پس از فروش و صادرات محصولات لوازم خانگی ایران است و استفاده از این ظرفیت‌ها، درآمدهای ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.

وی گفت: تعمیق تولید علاوه بر تکافوی نیاز داخل و دستیابی به خودکفایی در مقطع فعلی که نیازمند تخصیص منابع ارزی به کالاهای خاص و اساسی هستیم، می‌تواند رهگشا باشد. 

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران، ورود شرکت‌های بزرگ که سابقه طولانی در تولید و صادرات دارند و ممانعت از صدور محصولات لوازم خانگی توسط شرکت‌های کوچک و یا بعضاً تجار غیرحرفه‌ای که صدمه‌ای بزرگ بر پیکره این صنعت وارد می‌کنند را از ضروریات این حوزه دانست.

در ادامه میرابوطالب بدری، مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ضمن اشاره به امکان تأمین برخی از قطعات مورد نیاز این صنعت از طریق کشورهای همسایه و در عوض ارائه کالای ساخته شده به آنها، بر آمادگی این سازمان در ایجاد تعامل با کشورهای همسایه تاکید کرد.

گفتنی است، نشست میز صادرات لوازم خانگی از سوی دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور نمایندگان نهادهای دولتی و بخش خصوصی ذی‌ربط برگزار شد.

 

 تاریخ انتشار:1399/04/29  ساعت درج:١٣:٤٣  شماره خبر:٩٢٤٧  بازدید:1815

  نسخه چاپي


خروج