صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
به همت سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد؛
دومین جلسه میز کالا- کشوری قطر

 

مدیر کل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری دومین جلسه میز کالا-کشوری قطر با هدف بررسی زمینه‌ها و راهکارهای صادرات محصولات لبنی به این کشور و به منظور تلاش برای افزایش صادرات به بازار قطر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن، اظهار داشت: در این نشست، علاوه بر بررسی بازار محصولات لبنی در قطر، زمینه‌ها، فرصت‌ها، راهکارها، قوانین، مقررات و موانع توسعه صادرات این محصولات به کشور مذکور مورد بررسی و مشورت قرار گرفت.

پیلتن افزود: قطر پس از مواجه شدن با تحریم‌های عربستان و هم‌پیمانان عربی خود، به سمت تولید محصولات لبنی روی آورد و با سرمایه‌گذاری کلان توانست حدود ۵۰ درصد از نیازهای داخلی خود را در زمینه محصولات لبنی تامین کند.

وی گفت: واردات سالانۀ قطر از جهان سالانه حدود ۳۵ میلیارد دلار است که از این میزان حدود ۱۵۴ میلیون دلار متعلق به محصولات لبنی است. صادرات ایران به این کشور نیز حدود ۲۰۰ میلیون دلار در سال بوده که از این میزان، حدود ۱ میلیون دلار به محصولات لبنی تعلق دارد.

گفتنی است، دومین جلسه میز کلا کشوری قطر توسط دفتر عربی و آفریقایی و با همکاری دفتر توسعه صادرات محصولات غذایی و کشاورزی سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور نمایندگان نهادهای دولتی و بخش خصوصی ذی‌ربط و همچنین نمایندگان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های صادرکننده محصولات مذکور و کارشناسان سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/04/27  ساعت درج:١٠:٠٨  شماره خبر:٩٢٤٥  بازدید:2007

  نسخه چاپي


خروج