صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در نخستین نشست میز صادرات صنایع خلاق مطرح شد:
توسعه صادرات آثار، خدمات و محصولات خلاق و نوآور

 

سرپرست دفتر صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری اولین نشست میز صادرات صنایع خلاق در سال ۹۹ با  هدف بررسی راهکارهای تجاری‌سازی، توسعه صادرات آثار، خدمات و محصولات خلاق و نوآور و حمایت از صادرکنندگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، سهراب سلیمی، اظهار داشت: این نشست با موضوع بررسی پیش‌نویس آیین‌نامه حمایت از توسعه صادرات آثار، خدمات و محصولات خلاق و نوآور، به ویژه در حوزه فرهنگ و هنر و در جهت بهره‌مندی فعالان این عرصه از امتیازات صادراتی و تدوین قوانین تجاری خاص برگزار شد.

وی افزود: همچنین با توجه به اهمیت توسعه صادرات خدمات، آثار و محصولات فرهنگی و هنری و پیرو نشست‌های تخصصی سال ۱۳۹۸ به بررسی راهکارهای تجاری‌سازی و حمایت از صادرکنندگان این بخش پرداخته شد. 

سرپرست دفتر صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان گفت: در این جلسه پس از ارائه گزارشی در خصوص روند تدوین آیین‌نامه مذکور و اخذ نظرات کارشناسی دستگاه‌های دولتی و تشکل‌های بخش خصوصی، حضار به بحث و تبادل نظر در این زمینه پرداخته و بر ضرورت تعامل در جهت تقویت نقاط اشتراک و درک صحیح طرفین از ملاحظات تخصصی یکدیگر تاکید کردند و تداوم برگزاری جلسات تخصصی به صورت حضوری و یا از طریق فضای مجازی را برای کسب موفقیت در این راه ضروری دانستند.

سلیمی با اشاره به مشکلات موجود شغلی و معیشتی هنرمندان به خصوص با گسترده شدن ویروس کرونا، بیان داشت:  پیشنهاد همکاری سازمان توسعه تجارت در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با جامعه اصناف فرهنگی و هنری کشور مطرح شد و بر لزوم حمایت سازمان توسعه تجارت ایران از حقوق هنرمندان در عرصه بین‌المللی تاکید گردید.

وی گفت: در پایان مقرر شد کارگروه‌های تخصصی در هر شاخه هنری به صورت مجزا برای زمینه‌سازی همکاری‌های تجاری و گسترش و همگرایی فعالیت صادراتی هنرمندان تشکیل شود.

گفتنی است، این نشست در سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی ایران، ناصر عنصری، قائم مقام و معاونت امور اصناف خانه سینمای ایران، بهزاد مرتضوی، مدیر روابط عمومی خانه تئاتر ایران، برگزار شد.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/04/27  ساعت درج:٠٩:١٣  شماره خبر:٩٢٣٧  بازدید:1803

  نسخه چاپي


خروج