صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در نشست میز ملی فرش دستباف بررسی شد:
شناسایی ظرفیت‌های صادراتی فرش دستباف

 

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران گفت: نشست میز ملی فرش دستباف با هدف شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های صادراتی و احصای عمده‌ترین موانع پیش روی صادرات این محصول و دستیابی به راهکارهای عملیاتی جهت رفع آن و همچنین افزایش سهم این بخش در سبد صادراتی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرهاد نوری، با اشاره به پیشنهادات اجرایی و عملیاتی بخش خصوصی و دولتی در زمینه صادرات فرش دستباف، گفت: عمده مشکلات این صنعت باید  ابتدا در سطح بنگاهی با تشکیل جلسه‌ای با حضور نمایندگان بخش خصوصی مرتفع شود و در صورت عدم رفع آن، می‌توان مسائل را در جلسات  شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی مطرح کرد و در نهایت تصمیمات اتخاذ شده به مراجع و دستگاه‌های ذی‌ربط ارسال شود.

در این جلسه همچنین مشکلات و مسائلی نظیر تعهدات ارزی صادرکنندگان فرش، تعرفه‌های مواد اولیه، ارائه تسهیلات برای فعالیت‌های ترویجی و تبلیغات فرش از سوی نمایندگان بخش خصوصی و دولتی مطرح شد. 

در این نشست مقرر شد هرگونه تصمیم‌گیری در مورد مسائل مرتبط با صادرات فرش دستباف، با دو امضای مرکز ملی فرش ایران و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ایران به سازمان توسعه تجارت ایران (میز فرش دستباف) منتقل گردد و پس از بررسی‌های کارشناسی این سازمان، در شورای‌عالی صادرات مطرح و مصوب شود. 

گفتنی است، نشست میز ملی فرش دستباف با حضور جمعی از اتحادیه‌ها و تشکل‌های ملی و استانی و شرکت‌های فعال صنعت فرش دستباف در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

 

 تاریخ انتشار:1399/04/22  ساعت درج:١٣:١٤  شماره خبر:٩٢١٣  بازدید:2014

  نسخه چاپي


خروج