صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در دومین نشست میز صادرات خدمات گردشگری در سال جاری مطرح شد:
رفع مشکلات مالیاتی صادرات خدمات گردشگری

 

دومین نشست میز صادرات خدمات گردشگری سازمان توسعه تجارت ایران در سال جاری با حضور تعدادی از اعضای هیات رئیسه جامعه تورگردانان ایران و نمایندگان سازمان امور مالیاتی کشور  با هدف رسیدگی به مشکلات مالیاتی شرکت‌ها و آژانس‌های گردشگری تورآور برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در این نشست به موضوع صدور گواهینامه صادرات برای فعالان حوزه گردشگری جهت ارائه به سازمان امور مالیاتی کشور و بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی پرداخته شد.

همچنین در این جلسه، با توجه به مشکلات موجود در نحوه برداشت ممیزین مالیاتی از مصادیق صادرات گردشگری و برخورداری شرکت‌های تورآور از معافیت‌های مالیاتی به خصوص مالیات بر ارزش افزوده، مقرر شد با پیگیری جامعه تورگردانان ایران از سازمان مربوطه، دستورالعمل یکپارچه‌ای برای رسیدگی و حسابرسی مالیاتی دفاتر تورآور تدوین و به حوزه‌های مربوطه ارسال شود.

گفتنی است، نمایندگان سازمان توسعه تجارت ایران در کنار اعضای هیات رئیسه جامعه تورگردانان ایران و نمایندگان سازمان امور مالیاتی کشور در این نشست، گام‌های مثبت و ارزشمندی در جهت تسهیل امور صادرات خدمات گردشگری برداشته‌اند.

 

 تاریخ انتشار:1399/04/18  ساعت درج:١٣:٣٠  شماره خبر:٩٢٠٠  بازدید:2080

  نسخه چاپي


خروج