صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
به همت سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد؛
نشست میز ترکیه با موضوع توسعه صادرات

 

مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران گفت: نشست میز ترکیه در راستای توسعه صادرات به این کشور و آسیب شناسی روابط تجاری ایران و ترکیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، سیدرضا سیدآقازاده با اعلام این خبر اظهار داشت: در این جلسه نمایندگان دستگاه‌های دولتی مرتبط همراه با نمایندگان اتاق بازرگانی،‌ صنایع، معادن و کشاورزی تهران و اتاق مشترک ایران و ترکیه هر یک نقطه نظراتی را در خصوص چگونگی تعامل تجاری برد- برد با ترکیه و فعال‌سازی ظرفیت‌های بزرگ کشور برای توسعه تجارت خارجی بیان کردند.

وی بیان داشت: حاضرین در این نشست ضمن آسیب‌شناسی تجارت ایران و ترکیه، هماهنگی میان بخش‌های دولتی و خصوصی، نقش فعال‌تر بخش خصوصی ایران و اهمیت مطالعات بازار در مذاکرات تجارت ترجیحی و آزاد را از ضروریات توسعه روابط تجاری دو کشور برشمردند.

مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه  افزود: در این راستا، سازمان توسعه تجارت ایران، موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی رمز موفقیت و توسعه تجارت دو جانبه را در بررسی بیشتر بازار ترکیه و یافتن دامنه محصولات ایرانی سازگار با تقاضای این بازار ذکر کردند.

آقازاده گفت: همچنین افزایش مشارکت بخش خصوصی در میز ترکیه در جلسات میزها و تمرکز بیشتر بر مزیت‌های صادراتی از مواردی بود که بر لزوم آن تأکید شد.

گفتنی است، نمایندگان اتاق مشترک ایران و ترکیه، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، اتاق تعاون ایران، دفاتر وزارت صمت، موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، وزارت گردشگری و میراث فرهنگی و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در نشست میز کشوری ترکیه حضور داشتند.

 

 تاریخ انتشار:1399/04/18  ساعت درج:٠٨:٠٤  شماره خبر:٩١٩٩  بازدید:2119

  نسخه چاپي


خروج