صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
صادرکنندگان برای رفع نیاز ارزی تولید دست یاری دهند

 

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، عبدالخانی افزود: در شرایط فعلی کشور که کاهش سطح درآمدهای نفتی احساس می‌شود، عمده درآمدهای ارزی مملکت از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود و ارز حاصل‌شده جهت خرید کالاهای اساسی، دارو و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی کشور تخصیص داده می‌شود.

وی ادامه داد: چنانچه همه صادرکنندگان، طبق ضوابط بانک مرکزی، ارز صادراتی خود را به سیستم بانکی باز می‌گرداندند، شاهد تسهیل در فرایند تقاضای ارز واردکنندگان بودیم و واحدهای تولیدی به راحتی می‌توانستند ارز خود را از سیستم بانک مرکزی تامین کنند.

عضو کارگروه تخصیص ارز افزود: متاسفانه برخی از صادرکنندگان به تعهدات ارزی خود عمل نکردند و چالش ارزی که در حال حاضر واحدهای تولیدی با آن مواجهند، حاصل تعلل و قصور آن‌ دسته از بازرگانانی است که به تعهدات ارزی خود به خوبی عمل نکرده‌اند.

عبدالخانی با بیان اینکه ارز صادراتی، یک نوع سرمایه ملی است و به همه مردم ایران تعلق دارد و ورود آن به چرخه اقتصاد، تولید و اشتغال یک خواسته ملی است، ادامه داد: از آن دسته از بازرگانانی که تاکنون ارز خود را به سیستم بانکی بازنگرداند، تقاضا می‌شود هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

وی در پایان گفت: سازمان توسعه تجارت ایران یکبار دیگر از کلیه صادرکنندگانی که به تعهدات قانونی خود عمل کرده‌اند، تقدیر و تشکر می‌کند.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/04/17  ساعت درج:٠٧:٣١  شماره خبر:٩١٩٤  بازدید:2093

  نسخه چاپي


خروج