صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
با حضور اتاق‌های بازرگانی مشترک ایران و کشورهای هدف صورت گرفت:
بررسی فرصت‌ها و چالش‌های مسیر تجارت

 

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری جلسه توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران با کشورهای هدف و بررسی فرصت‌ها و چالش‌های موجود در مسیر تجارت با این کشورها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، بهروز حسن الفت اظهار داشت: در جلسه‌ای که با حضور اتاق‌های بازرگانی مشترک ایران و کشورهای هدف از جمله روسیه، آذربایجان، قزاقستان و ...، تشکل‌های صادراتی، نمایندگان بانک مرکزی و دفاتر تخصصی سازمان توسعه تجارت به ریاست معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان برگزار شد، طرفین ضمن تبیین و بررسی فرصت‌ها و چالش‌های موجود در مسیر تجارت با کشورهای هدف به بیان راهکارها و برنامه‌های کشور در حوزه صادرات و واردات کالا و خدمات پرداختند.

وی افزود: راهکارها و برنامه‌های عنوان شده در این جلسه در حوزه صادرات و واردات کالا و خدمات، از طریق بسترسازی و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در حوزه تجارت و با بهره‎‌گیری از ظرفیت اتاق‌های مشترک بازرگانی و تشکل‌های تخصصی از طریق نهادهای همتا در بازار هدف عنوان شد.

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا گفت: در این نشست مقرر شد تشکل‌های مربوطه نسبت به اعلام ظرفیت جهت صادرات و واردات مجموعه تحت پوشش به همراه الزامات مورد نیاز جهت دستیابی به اهداف مذکور اقدام کنند.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/04/16  ساعت درج:٠٧:٥٤  شماره خبر:٩١٩١  بازدید:2146

  نسخه چاپي


خروج