صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در بیست و سومین کمیته کارشناسی شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی سال جاری مطرح شد:
تسهیل روند تسویه تعهدات ارزی

 

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در بیست و سومین کمیته کارشناسی شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی گفت: دولت برای تسهیل رفع تعهد ارزی صادرکنندگان، تلاش می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در این جلسه، زادبوم ضمن تبریک روز صنعت و معدن، آمادگی کمیته کارشناسی شورا را برای بررسی و رفع موانع و مشکلات صادرات بخش‌های صنعت و معدن اعلام کرد  و اظهار داشت: ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان ظرف مهلت قانونی مقرر به دغدغه‌ای ملی تبدیل شده، لذا، دولت و تمامی دستگاه‌های اجرایی تمام تلاش خود را برای تسهیل روند تسویه تعهدات ارزی توسط صادرکنندگان بسیج کرده است.

در این نشست، آخرین نتایج تصمیمات کارگروه موضوع نحوه رفع تعهدات ارزی صادرات از محل ورود موقت  تشریح و مقرر شد اتاق‌های بازرگانی و تعاون ایران نقطه نظرات پیشنهادی نهایی بخش‌های غیر دولتی را در اسرع وقت اعلام کنند.

همچنین در این جلسه، سازمان توسعه تجارت ایران گزارشی در خصوص شناسایی موانع صادراتی و فعال‌تر کردن روابط تجاری ایران و قزاقستان (کریدور اوراسیا) ارائه کرد و مقرر شد به منظور پیگیری و رفع موانع صادرات برخی کالاهای ایرانی از جمله صادرات سیمان به قزاقستان، موضوع در جلسه آتی با کمیته نمایندگان اتحادیه اوراسیا  مطرح شود.

گفتنی است، در بیست و سومین کمیته کارشناسی شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی، بر دستور سرپرست وزارت صمت مبنی بر تشکیل مستمر جلسات کمیته اقدام صادراتی تأکید شد.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/04/14  ساعت درج:١١:٥٤  شماره خبر:٩١٨٢  بازدید:2058

  نسخه چاپي


خروج