صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
با همراهی رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران صورت گرفت:
بازدید سرپرست وزارت صمت از واحدهای تولیدی استان قم

 

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در هفته چهارم پویش ملی «تولید، تداوم امید» با همراهی رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به قم سفر کرد و طی آن در مراسم بهره‌برداری و آغاز به کار چند واحد تولیدی حضور یافت.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حسین مدرس خیابانی، احیای واحدهای صنعتی در سال جاری را از جمله برنامه‌های وزارت صمت دانست و گفت:  تاب آوری صنعتی در کشور شکل گرفته و باید برای افزایش سطح آن، گام‌های برداشته شده، بیش از گذشته تقویت شوند.

وی  در حاشیه بازدید از یک واحد تولید لوازم خانگی و افتتاح طرح فیدار سپند رایکا در استان قم در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین بخش و اولویت نخست تولید داخل، داخلی سازی نیازهای صنعتی کشور است و اگر اعتقاد داریم که تولید راه نجات کشور می باشد، مسیر آن از افزایش سطح داخلی‌سازی می‌گذرد.

مدرس خیابانی تأکید کرد: یکی از برنامه ها و ماموریت های ویژه وزارت صمت در سال ۹۹ توسعه صادرات است و همان گونه که با افزایش تولید شرایط برای ایجاد بازارهای جدید صادراتی فراهم می‌شود در حال حاضر روند صادرات نیز بعد از بحران اولیه کرونا رو به بهبود است و همچنان که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند تمرکز ویژه‌ای نیز روی بازارهای صادراتی کشورهای همسایه شده است.

در ادامۀ این سفر یک روزه، سرپرست وزارت صمت در دیدار با آیت الله سعیدی  تولیت آستان مطهر حضرت معصومه(س) گفت: علیرغم تشدید تحریم ها و محدودیت های کرونایی آمار تولیدات منتخب و عموم شاخص های صنعتی و تولیدی کشور افزایشی و مثبت هستند.

وی همچنین در ملاقات با آیت الله اعرافی امام جمعه قم و رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور، گفت: در اقلام، محصولات، ملزومات و تجهیزات مرتبط با کرونا از وارد کننده کالا به صادرکننده این اقلام تبدیل شده ایم.

مدرس خیابانی در تشریح عملکرد تجارت در دوره شیوع گسترده کرونا در سطح کشور افزود: یکی از تدابیر بسیار موثر در ایام کرونا عدم تعطیلی هیچ یک از واحدهای تولیدی و صنعتی در این دوره زمانی بود که عملاً توانست در تولید و تامین بهنگام اقلام کالایی مورد نیاز مردم کمک شایان توجهی نماید.

 

 تاریخ انتشار:1399/04/12  ساعت درج:٢٠:١٨  شماره خبر:٩١٧٨  بازدید:2094

  نسخه چاپي


خروج