صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
به همت سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد:
دومین میز کالا- کشوری عراق

 

مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری دومین میز کالا_ کشوری عراق با همکاری دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی این سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن، در این زمینه اظهار داشت: دومین میز کالا -کشوری عراق با رویکرد بررسی زمینه‌ها و راهکارهای صادرات کیف و کفش به کشور عراق و با هدف تلاش برای افزایش سهم صادرات این محصولات در بازار این کشور توسط دفتر عربی و آفریقایی و با همکاری دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

وی با بیان این مطلب گفت: این جلسه با رویکردی جدید و با حضور رایزن بازرگانی عراق در تهران، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان و نمایندگان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های قم، خراسان شمالی و اصفهان و ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران - عراق ریاست جمهوری و همچنین بخش خصوصی شامل روسا و نمایندگان تشکل‌های تولیدی و صادراتی و نمایندگان حدود ۱۵ شرکت تولیدکننده و صادرکننده کیف و کفش در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

 پیلتن افزود: طی این نشست، علاوه بر معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صادراتی کشور در حوزه کیف و کفش و همچنین بررسی وضعیت صادرات محصولات مذکور به کشور عراق و ویژگی‌های بازار کیف و کفش عراق، راهکارهای توسعه صادرات کالاهای فوق به این کشور مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر کل دفتر عربی آفریقایی بیان داشت: سازمان توسعه تجارت ایران با برنامه‌ریزی و برگزاری اولین نمایشگاه اختصاصی- تخصصی کیف و کفش ج. ا. ایران در مرکز نمایشگاهی ایران در بغداد در سال ۱۳۹۷، تلاش برای تقویت صادرات این محصولات به بازار عراق را در دستور کار خود قرار داده است.

در این جلسه راهکارهایی همچون تأسیس مراکز تجاری تخصصی، انتخاب نماینده تجاری، برگزاری همایش‌های مشترک معرفی کیف و کفش، تاسیس شرکت‌های مدیریت صادرات، شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی عراق، پذیرش هیات‌های تجاری از عراق همزمان با نمایشگاه‌های ج. ا. ایران، انجام تبلیغات شهری و تلویزیونی و اخذ مشورت از رایزن بازرگانی ایران در بغداد به عنوان راهکارهای توسعه صادرات مطرح شد.

همچنین، حمیدرضا متین، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز از برگزاری دومین همایش تجاری ایران و عراق در همدان در مردادماه سال جاری خبر داد.

عقیل موسوی، رایزن بازرگانی عراق در تهران نیز آمادگی خود را به منظور برقراری ارتباط میان صادرکنندگان کیف و کفش ایران با طرف‌های عراقی اعلام کرد.

گفتنی است، عراق سالانه حدود ۵۰۰ میلیون دلار واردات کیف و کفش از جهان دارد و در حال حاضر این کشور با ۵۰ میلیون دلار در رتبه اول کشورهای هدف صادراتی کیف و کفش ج. ا. ایران قرار دارد.

 

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/04/09  ساعت درج:١٠:٠٩  شماره خبر:٩١٥٩  بازدید:2157

  نسخه چاپي


خروج