صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
ایجاد و راه‌اندازی میزهای توسعه صادرات صنوف تولیدی

 

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: در ششمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی و راهبری توسعه صادرات صنوف تولیدی که با محوریت سنگ‌ها و فلزات گرانبها و نیمه‌گرانبها برگزار شد، رویکرد وزارت صمت در ایجاد و راه‌اندازی میزهای توسعه صادرات صنوف تولیدی  تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری با اعلام این خبر اظهار داشت: در ششمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی و راهبری توسعه صادرات صنوف تولیدی، با محوریت سنگ‌ها و فلزات گرانبها و نیمه‌گرانبها، ضمن تشریح رویکرد جدید وزارت صمت مبنی بر ایجاد و راه‌اندازی میزهای توسعه صادرات صنوف تولیدی در سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان‌های صمت استان‌ها بر لزوم مشارکت تمامی دست‌اندرکاران در خصوص شناسایی دقیق ظرفیت‌های فعال تولیدی و صادراتی صنوف تولیدی تاکید شد.

در ادامه این نشست پیرامون مشکلات این حوزه از قبیل ارزش‌گذاری سنگ‌ها و فلزات گرانبها و نیمه‌گرانبها، میزان مجاز کالای همراه مسافر، مشکلات فرآیند واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی- صادراتی، تسهیل فرآیند ترخیص شمش طلا و نقره در مبادی گمرکی و تسهیل انتقال مالکیت محموله‌های وارداتی شمش طلا بحث و تبادل نظر شد.

همچنین، عیارسنجی مصنوعات طلا و جواهر توسط سازمان ملی استاندارد ایران، ایجاد اتاق تخصصی طلا و جواهر در گمرکات تهران، مشهد، یزد، اصفهان و تبریز، نحوه تسویه تعهدات معوق صادراتی صادرکنندگان طلا و جواهر و تسهیل فرآیند ثبت سفارش واردات شمش طلا و فلزات گرانبها در سامانه جامع تجارت  از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح گردید.

در پایان جلسه، مقرر شد معاونت امور صنایع با دعوت از دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و تشکل‌های تخصصی و استان‌های اصلی تولید سنگ‌های قیمتی جلسات کارشناسی بررسی و تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی را برگزار کند.

 گفتنی است، ششمین جلسه کمیته برنامه‌ریزی و راهبری توسعه صادرات صنوف تولیدی به ریاست فرهاد نوری، معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور نمایندگان اتاق اصناف ایران، بانک مرکزی ج. ا. ایران، سازمان امور مالیاتی کشور، گمرک ج. ا. ایران، سازمان ملی استاندارد ایران، دفتر مقررات صادرات و واردات و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های اصفهان، تهران و خراسان رضوی در محل این سازمان برگزار شد.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/04/09  ساعت درج:٠٩:٥٦  شماره خبر:٩١٥٨  بازدید:2059

  نسخه چاپي


خروج