صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
برنامه جامع توسعه صادرات خدمات ترانزیت کشور تدوین می‌شود

 

سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان سازمان توسعه تجارت ایران گفت: به منظور تقویت و افزایش سهم ترانزیت در سبد صادرات خدمات کشور، برنامه جامع توسعه این بخش از خدمات به همراه الزامات مورد نیاز تهیه و تدوین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، سهراب سلیمی با بیان این مطلب اظهار داشت: این برنامه با مشخص کردن یک متولی واحد در حوزه ترانزیت و با تأکید بر نقش سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان فرمانده اصلی تجارت خارجی کشور، ضمن تدوین سیاست‌ها، اهداف و استراتژی‌ها با همکاری سایر دستگاه‌ها نسبت به نظارت و اجرای مفاد سند ارائه شده با هدف توسعه صادرات خدمات ترانزیت از کشور اقدام می‌کند.

وی افزود: الزام به تهیه و تدوین این برنامه از مصوبات نهمین جلسه شورای‌عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور است که با حضور معاون اول ریاست جمهوری و سایر اعضاء در تاریخ 02/04/99 تشکیل و مقرر شد موضوع در اسرع وقت در دستور کار هیأت وزیران قرار گیرد.

سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: فقدان یک سند جامع که قادر به هم‌افزایی و هم‌راستایی بین نهادهای تصمیم‌گیر در حوزۀ ترانزیت باشد، همواره محسوس بوده است که خوشبختانه تهیه این سند با رویکردی جامع می‌تواند از طریق کاهش زمان و هزینه حمل و نقل، منجر به افزایش صادرات خدمات ترانزیت ازکشور شود.

سلیمی گفت: این اولین بار است که چنین سندی در حوزۀ ترانزیت تهیه و در جلسه هیأت وزیران مطرح و تصویب می‌شود. لذا با اجرایی شدن مصوبه و با به ثمر نشستن برنامه‌های این سند ملی، می‌توان امیدوار بود تصمیم‌گیری‌ها و اعمال محدودیت‌ها در حوزه ترانزیت، بر مبنای یک برنامه جامع کارشناسی شده خواهد بود که پیش از این مورد توافق ذی‌نفعان این بخش قرار گرفته است.

 

 تاریخ انتشار:1399/04/07  ساعت درج:١٣:١٨  شماره خبر:٩١٥٠  بازدید:2011

  نسخه چاپي


خروج