صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
به همت سازمان توسعه تجارت ایران صورت گرفت؛
برگزاری میز ملی صادرات میوه و ‌تره‌بار

 

معاون دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری جلسه میز ملی صادرات میوه و تره‌‎بار با حضور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و جمعی از سازمان‌ها، ارگان‌ها، اتحادیه‌ها و تشکل‌های ذی‌ربط به منظور بررسی مسائل و مشکلات این حوزه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، پیام ناصرقدسی اظهار داشت: در این جلسه ضمن بررسی شاخص‌ها و ضوابط بسته‌بندی میوه و تره‌بار صادراتی، موضوع ممنوعیت فصلی صادرات محصول کیوی نیز مطرح شد.

وی افزود: مقرر شد در جلسه آتی میز کیوی در استان مازندران و همچنین توسط کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مراتب مورد بررسی واقع شده و ظرف یک هفته پیشنهادات اجرایی به سازمان توسعه تجارت ارسال شود. همچنین موضوع شاخص‌ها و ضوابط بسته‌بندی صادراتی محصولات میوه و تره‌بار در سال ۱۳۹۹ پس از تأیید نهایی تشکل‌های ذی‌ربط جهت اجرا به گمرکات اجرایی کشور ابلاغ شد.

گفتنی است، کمبود کانتینرهای یخچالی جاده‌ای، دریایی و نبود واگن‌های سردخانه‌ای ریلی، برگشت ارز حاصل از صادرات، واردات ماشین‌آلات مورد نیاز تولید و صادرات، اصلاح نرخ پایه صادراتی محصولات کشاورزی، مذاکره با بانک‌های عامل جهت تخصیص تسهیلات ارزان‌قیمت به صادرکنندگان از اهم مطالبات و درخواست‌های صادرکنندگان در این جلسه بود.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/04/04  ساعت درج:١١:٢٣  شماره خبر:٩١٤١  بازدید:2060

  نسخه چاپي


خروج