صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
میز اختصاصی صدور خدمات فنی و مهندسی به کشور سوریه برگزار شد
صادرات خدمات فنی و مهندسی به سوریه

 

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن، با اعلام این خبر افزود: طبق آمار دبیرخانه کمیته ماده 19 در خصوص پروژه های خدمات فنی و مهندسی ایران در سوریه، حدود 47 پروژه معرفی، که از سالهای گذشته فعالیت های موثری توسط شرکت های ایرانی در سوریه انجام گرفته است .
وی اظهار داشت: در این جلسه علاوه بر بررسی زمینه‌ها، فرصت‌ها و راهکارهای صادرات، آخرین وضعیت سیاسی، امنیتی و اقتصادی سوریه و همچنین قوانین و مقررات، موانع و مشکلات و راهکارهای توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی مورد بررسی و مشورت قرار گرفت.
در ادامه علی خمیس رایزن محترم اقتصادی سوریه در ایران اظهار داشت : اکنون فرصت بسیار مناسبی جهت همکاری های اقتصادی میان ایران، روسیه و چین در بازار سوریه فراهم است که امیدوارم طرفین هوشمندانه از این فرصت بهرمند شوند. ناگفته پیداست که مشکلاتی بویژه در حوزه فنی وجود دارد که با مذاکره درصدد رفع این موانع هستیم.
همچنین وی افزود : بانک مشترکی بین ایران و سوریه در حال تاسیس است که به دلیل ویروس کرونا روند پیشرفت آن آرامتر در حال پیگیری است.
گفتنی است در این جلسه حاضرین بویژه شرکتهای خدمات فنی و مهندسی علاقمند به فعالیت در سوریه در خصوص موانع بر سر راه صادرکنندگان، از قبیل نبود ضمانت نامه صادراتی و همچنین مشکلات بانکی و تبدیل ارز و نیز تفاهم نامه جهت ایجاد زیرساختهای تشویقی برای صادرکنندگان بحث و گفتگو شد.

 

 تاریخ انتشار:1399/04/02  ساعت درج:١٤:٤٦  شماره خبر:٩١٢٩  بازدید:2062

  نسخه چاپي


خروج