صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
در میز ملی صادرات میوه و تره‌بار مطرح خواهد شد:
بازنگری شاخص‌ها و ضوابط بسته‌بندی میوه و تره‌بار صادراتی

 

مدیرکل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری میز ملی صادرات میوه و تره‌بار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری با اعلام این خبر اظهار داشت: میز صادرات محصولات میوه و تره بار راس ساعت ۸:۳۰ روز سه‌شنبه مورخ 99/04/03 در سازمان توسعه تجارت ایران با حضور رئیس کل این سازمان و جمعی از نمایندگان سازمان‌ها، ارگان‌ها و تشکل‌های ذی‌ربط ملی و استانی با دستورکار بازنگری شاخص‌ها و ضوابط بسته‌بندی میوه و تره‌بار صادراتی و همچنین اهداف کمی و برنامه‌های صادرات در سال ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

وی افزود: محصولات میوه و تره‌بار یکی از مهم‌ترین گروه‌های سبد صادرات بخش کشاورزی کشور است که براساس آمارهای سال ۱۳۹۸ صادرات بخش کشاورزی، بیش از ۴۴ درصد سهم محصولات یاد شده از مجموع صادرات بخش کشاروزی بوده است.

بازاری گفت: مهم‌ترین چالشی که در شرایط فعلی صادرات میوه و تره‌بار با آن مواجه است، ضعف ناوگان سردخانه‌دار کشور برای حمل محموله‌های صادراتی فسادپذیر است که سازمان توسعه تجارت ایران طی یک سال اخیر به عنوان یکی از موضوعات مهم در جلسات متعدد کارشناسی و تصمیم‌سازی با حضور دستگاه‌ها و بخش خصوصی ذی‌ربط این الزام اساسی را بررسی و راهکارهای اجرایی را به دستگاه‌های مسئول حوزه حمل و نقل اعلام کرده است.

مدیر کل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی یادآور شد: صادرات محصولات میوه و تره‌بار طی دو ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۰ درصد رشد وزنی داشته است.

 

 

 

 تاریخ انتشار:1399/04/01  ساعت درج:٢١:٢٨  شماره خبر:٩١٢٢  بازدید:1927

  نسخه چاپي


خروج