صفحه اصلی > اخبار > آرشیو خبری سازمان .................  


 

 
گام نهایی رفع مشکلات رفع تعهدات ارزی صادرات از محل ورود موقت

 

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به ضرورت استفاده از فرصت ورود موقت مواد اولیه در شرایط فعلی با هدف ایجاد ارزش افزوده و تولید صادراتی، از نهایی شدن پیش نویس دستورالعمل رفع تعهدات ارزی صادرات از محل ورود موقت خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری، با اعلام این خبر اظهار داشت: پیش نویس دستورالعمل رفع تعهدات ارزی صادرات از محل ورود موقت در کمیته‌ای متشکل از نمایندگان سازمان توسعه تجارت ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان امورمالیاتی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران  نهایی شده است.

وی با تآکید بر اینکه این دستورالعمل در برگیرندۀ دغدغه‌های صادرکنندگان است، افزود: دستورالعمل رفع تعهدات ارزی صادرات از محل ورود موقت پس از تأیید، جهت تصویب به کمیتۀ مادۀ 2 مستقر در بانک مرکزی ارسال خواهد شد.

 

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی بازگشت ارز حاصل از صادرات از محل ورود موقت را شامل دوبخش صادرات از محل ورود موقت قبل از ۲۲ فروردین ۹۷ و بعد از تاریخ یاد شده ذکر کرد و اظهار امیدواری کرد با تمهیدات اندیشیده شده در اسرع وقت نسبت به رفع دغدغه های صادرکنندگان از محل ورود موقت اقدام گردد.

 

 

 تاریخ انتشار:1399/04/01  ساعت درج:٠٨:١٥  شماره خبر:٩١١٧  بازدید:2027

  نسخه چاپي


خروج