پایگاه اطلاعاتی رایزن بازرگانی ج.ا.ایران در عمان ...... پایگاه اطلاعاتی رایزن بازرگانی ج.ا.ایران در عمان ......
صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رایزن بازرگانی ایران در عمان خبر داد:

برپایی نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عمان

رایزن بازرگانی ایران در عمان از برپایی نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در سلطنت عمان خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت سطح روابط دوجانبه، برپایی این نمایشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، عباس عبدالخانی با بیان این مطلب گفت: این نمایشگاه در راستای معرفی توانمندی‌ها و توسعه و گسترش سطح روابط تجاری بین دو کشور ایران و عمان 5 تا 8 بهمن سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی مسقط برگزار خواهد شد.

وی افزود: تاکنون حدود 90 شرکت ایرانی در 12 گروه کالایی شامل مواد غذایی، صنعتی، مصالح ساختمانی، فرش ماشینی، خدمات فنی ـ مهندسی، محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، مواد شوینده و شیمیایی، لوازم خانگی، فلزات، معادن، نفت و گاز و پتروشیمی برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کرده‌اند.

رایزن بازرگانی ایران در عمان همچنین اظهار داشت که قرار است در مراسم افتتاحیه این رویداد، مقامات عالیرتبه دو کشور حضور داشته باشند ضمن اینکه در تاریخ پنجم بهمن ماه نیز به منظور آشنایی شرکت‌ها و بنگاه‌های تولیدی کشورمان با بازار عمان نشست فعالان اقتصادی بصورت رو در رو (B2B) در محل نمایشگاه برگزار می شود.

عبدالخانی در عین حال اضافه کرد: زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه سطح روابط دو جانبه تجاری از جمله سهولت صدور روادید برای بازرگانان و نیز توسعه ناوگان حمل و نقل کالا و مسافر از مسیرهای هوایی و دریایی در دولت یازدهم صورت گرفته و اکنون مسیر تجاری دو کشور بسیار هموار شده است.

به گفته رایزن بازرگانی ایران در عمان حجم روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته روند صعودی داشته است و امید آن می‌رود که طی برپایی این نمایشگاه قراردادهای تجاری بین شرکت‌های ایرانی و عمانی امضا شود.


١٥:٠١ - 1395/10/01    /    شماره : ٤٠٣٥    /    تعداد نمایش : ١٩٦٣خروج